Återförsäljare

Norrbotten och Västerbottens län

Vimek AB

Allan Jonssons väg 11 922-31 Vindeln

0933 13516

Maria.ohman@vimek.se

www.vimek.se

Jämtland, Västernorrland och Gävleborg län

Stigs Maskin AB

Box 9014 850 09 Sundsvall

070 689 42 56

christer.tallmarker@skogovind.se

Jämtland, Västernorrland och Gävleborg län

Stigs Maskin AB

Östersundsvägen 61, 830 30 Lit

0642-442 20

Fax: 0642 10008

per@stigsmaskin.se / stig@stigsmaskin.se

www.stigsmaskin.se

Dalarna, Västmanland, Uppsala och Stockholm län

Söderberg & Haak TC AB

Magnus Grihp, Dalarna
070-666 50 61
magnus.jansson@sodhaak.se

Peter Larsson, Västmanland
070-633 91 48
marcus.persson@sodhaak.se

www.traktorcentralen.se

Östergötland, Södermanland och Örebro län

Wiströms Gallringsuppdrag AB

Villa Tallbacken, Floda, 641 97 Katrineholm

Christer Wiström
070-333 03 54

wistromsgallring@telia.com

www.wistromsgallring.se

Kalmar län samt Öland och Gotland

Smålands Traktor

Växel Kalmar 0480-44 45 50

Växel Frödinge 0492-402 20

Olof Davidsson, Kalmar
0480-44 45 56, olof.davidsson@smtr.se

Martin Appelkvist, Kalmar
070-334 45 62, martin.appelkvist@smtr.se

Jörgen Florbäck, Frödinge
073-864 19 62, jorgen.florback@smtr.se

www.smalands-traktor.se

Västra Götalands, Jönköping och Värmlands län

Axima i Floby AB

Industrigatan 3, 521 51 Floby

0515-421 80

Bengt Larsson, Västra Götaland
072-713 80 38
bengt.larsson@axima.se

Simon Karlsson, Värmland, Dalsland
076-141 49 05
simon.karlsson@axima.se

Fax: 0515-404 52

info@axima.se

www.axima.se

Västra Götalands, Jönköping och Värmlands län

Axima i Erikstad AB

Björnebol Erikstad, 464 92 Mellerud

0530-512 50

Simon Karlsson, Värmland, Dalsland
076-141 49 05
simon.karlsson@axima.se

Bengt Larsson, Västra Götaland
072-713 80 38
bengt.larsson@axima.se

Fax: 0530-512 10

info@axima.se

www.axima.se

Västra Götalands, Jönköping och Värmlands län

Axima i Jönköping AB

Granitvägen 9, 553 03 Jönköping

036-30 82 72

Daniel Forsberg,
070-565 20 44
daniel.forsberg@axima.se

Fax: 036-30 82 73

info@axima.se

www.axima.se

Kronobergs, Hallands, Skånes och Blekinges län

Uråsa Maskinaffär AB

Finnamyrsvägen 1 360 44 INGELSTAD

0470-304 10

Magnus Åkesson,
0470-73 80 59,
magnus@urasamaskin.com

Jonas Arvidsson,
0470-73 80 51,
jonas.arvidsson@urasamaskin.com

umab@urasamaskin.com

www.urasacarlnilsson.se

Kronobergs, Hallands, Skånes och Blekinges län

Carl Nilsson AB

Bäckgatan 26 343 21 Älmhult

0476-533 00

Carl-Martin Nilsson,
0476-533 08,
carl-martin@carlnilsson.se

Mikael Högberg,
0476-533 06,
lager@carlnilsson.se

www.urasacarlnilsson.se